Liebster Award

Nominacja do Liebster Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za „dobrze wykonaną robotę”. Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów, więc daje możliwość ich rozpowszechniania. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 10 pytań otrzymanych od osoby, która cię nominowała. Następnie ty nominujesz 10 osób oraz zadajesz im 10 pytań. Nie wolno nominować bloga, który cię nominował.

 Nominacja od Dor Ka . Dziękuję bardzo za to wyróżnienie ! :*PYTANIA, KTÓRE OTRZYMAŁAM

1. Czym jest dla Ciebie wolność? Co ją w Twoim mniemaniu odzwierciedla?

Hm. Szczerze mówiąc, nie wiem jak mam odpowiedzieć na to pytanie. Wolność dla mnie to przede wszystkim swoboda, możliwość podejmowania własnych decyzji, nawet jeżeli są one błędne. Nikt za nas nie przeżyje naszego życia, dlatego powinniśmy postępować tak, jak każe nam intuicja. Wolność to życie według własnego uznania. Brzmię pewnie trochę jak jakaś buntowniczka, ale może i tak trochę jeest... I wplatając trochę powagi, nie mogę nie zacytować tutaj zdania z książki "Zbrodnia i kara" Fiodora Dostojewskiego : "Je­dyna wol­ność to zwy­cięstwo nad sa­mym sobą. " (to właśnie przejaw duszy humanistki). Myślę, że pierwszym krokiem do osiągnięcia tego stanu, jest pokonanie wlasnych słabości i uprzedzeń (powiało patosem, brrrr)

2. Co czujesz pisząc?

Biorąc pod uwagę fakt, że większość moich opowiadań dotyczy piłkarzy, to pisząc czuję czystą miłość! A tak całkiem poważnie, to wtedy przenoszę się do świata mojej wyobraźni, gdzie wszystko jest idealne, gdzie nie istnieje słowo "niemożliwe", gdzie każda bohaterka jest lepszą wersją mnie, gdzie nikt mi nie przeszkadza, nie denerwuje mnie, nie ocenia. To jest takie moje miejsce, o którym wie niewielu przyjaciół i mimo, że kocham ich nad życie, to mam nadzieję, że tak pozostanie. 

3. Wyobraź sobie, że spotykasz Dżinna, spełniającego życzenia. O co byś go poprosiła?

"Teleportuj mnie na Camp Nou, natychmiast!"- to byłoby pierwsze życzenie. Później kazałabym się przenieść do Londynu, żeby nakopać Fabregasowi w tyłek, za to, że zapomniał o swoim klubie i fanach (czyli mnie, płaczącej przed komuterem, kiedy zobaczyłam go w koszulce Chelsea). Następnie wróciłabym do Barcelony i żyła długo i szczęśliwie z Neyem lub Bartrą. No albo z jedym i drugim xd I ostatnim życzeniem byłaby prośba o to, żeby na całym świecie, już nigdy więcej nie stała się krzywda żadnemu dziecku. 


4. Istnieje film na którym wylewasz morze łez?

Tak. Nawet dwa. Pierwszy to "Kamienie na szaniec"- moment, kiedy umiera Rudy, a drugi to "Trzy metry nad niebem"- i sytuacja kiedy ginie Pollo. Zawsze wtedy płaczę, bo myślę o bliskich mi osobach i o tym, że nie mam pojęcia, co bym zrobiły gdyby im się coś stało.

5. Dowiadujesz się, iż do końca życia został Ci zaledwie miesiąc. Jak spędzisz ostatnie dni?

Robię sobie tatuaż, idę z moimi przyjaciółmi na wielką imprezę, jadę do Barcy, żeby powiedzieć każdemu zawodnikowi z osobna, że go kocham, odwiedzam pewną osobę, która mieszka daleko ii pewnie jeszcze coś by mi wpadło go głowy :D


6. Jak przypuszczalnie wyglądałby Twój bogin, gdybyś żyła w rzeczywistości Harry'ego Pottera?

Haha, mój bogin przybrałby postać mojego taty. Albo pająka. W sumie, nie wiem co gorsze :D


7. Co Twoim zdaniem stanowi namiastkę dzieciństwa?

Bajki! Kocham bajki i oglądam je do dziś, a mam 19 lat! Uwielbiam "Tabaluge" i kiedyś była jeszcze taka jedna bajka ze smokami, był tam taki magiczny kamień i dzieci się przenosiły do ich krainy czy jakoś tak. Teraz już nie pamiętam tytułu, ale lubiłam ją :D Z dzieciństwem kojarzą mi się też Pokemony. Oh, ile ja ich miałam! I te takie zabawki z Kinder Niespodzianek, tego też miałam mnóstwo. No i żelki. Żelki są cudowne. Żelki nie pytają, one rozumieją.


8. Z którą postacią literacką najlepiej się utożsamiasz?

Hm, na to pytanie nie umiem odpowiedzieć. Chyba jeszcze nie natrafiłam na taką postać :D

9. Zgarniasz główną nagrodę w kulminacji totolotka. Na co przeznaczysz ogromną pulę pieniędzy?

Nie wiem dokładnie. Na pewno oddałabym część na jakieś fundacje pomagające dzieciom czy coś w tym stylu. Kupiłabym sobie sportowe auto (buuu, blachara!), oczywiście pojechałabym do Barcelony i do USA. Resztę oddałabym na lokatę i żyła z odsetek nic nie robiąc :D 

10. Jakie zdanie najtrafniej Cię opisuje?

Karolina uwielbia spać, ale nie jest leniwa, bo jak już wstanie, to drżyjcie narody! :D  

***

 Jej, chyba jeszcze nigdy nie napracowałam się tak przy odpowiedziach na pytania :D Moje zapewne nie będą tak wyszukane, ale się postaram.
  
PYTANIA :

1. Jakie słowo najlepiej opisuje Twój charakter?
2. Co pozwala Ci oderwać się od rzeczywistości?
3. Możesz zmienić jedną rzecz w swoim życiu, co by to było?
4. Kto jest Twoim idolem i dlaczego?
5. Do jakiej piosenki masz największy sentyment?
6. Jakie jest Twoje najlepsze wspomnienie z dzieciństwa?
7. Co jest Twoim największym marzeniem?
8. Trzy cechy, które według Ciebie powinien mieć idealny przyjaciel?
9. Co w życiu jest dla Ciebie najważniejsze?
10. (odgapiam, bo mi się spodobało :*)  Czym jest dla Ciebie wolność? Co ją w Twoim mniemaniu odzwierciedla?

NOMINACJE:


Wiem, że ma być 10, ale ja nominuje 6! Jak szaleć, to szaleć :P
 

2 komentarze:

  1. Dziękuję bardzo za nominację! Niestety, nie odpowiem na pytania ani nikogo nie będę odpowiadać na pytania. Zapiszę sobie jednak, że mnie nominowałaś.
    Pozdrawiam.
    Ps. W wolnym czasie zapraszam do przeczytania mojego nowego opowiadania http://all-i-want-magical2.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Zostałaś nominowana do LBA. Po więcej informacji zapraszam tutaj: http://bose-stopy-biale-sny.blogspot.com/2015/08/lba_23.html

    OdpowiedzUsuń